Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Artyści » Soliści » Anita Maszczyk

wielkość tekstu: A | A | A

Anita Maszczyk
sopran

Artystka wystąpi I dniu Festiwalu (7 paź.) podczas gali inauguracyjnej "Melodie Mozarta w Karierze Ochmana" o godz. 18:00 - SPRAWDŹ, w II dniu Festiwalu (8 paź) podczas spektaklu operetkowego "Hrabina Marica" o godz. 18:00 oraz w III dniu Festiwalu (9 paź.) podczas koncertu "Europejska Muzyka Sakralna" o godz. 19:00 - SPRAWDŹ

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, na wydziale Wokalno -Aktorskim w klasie śpiewu solowego ad. Haliny Skubis. Kunszt wokalny doskonaliła także pod opieką wspaniałej polskiej śpiewaczki profesor Jadwigi Romańskiej.

Na zawodowej scenie muzycznej debiutowała partią Adeli w „Zemście nietoperza” Johanna Straussa z zespołem artystycznym Opery Śląskiej w Bytomiu, na scenie MOK "Centrum"; w Zawierciu. Partię tę śpiewała także w Operze Krakowskiej, Operze Nova w Bydgoszczy, Teatrze Muzycznym w Lublinie oraz na scenie Gliwickiego
Teatru Muzycznego, którego solistką była w latach 2001-2016.

Z jej licznych ról należy wymienić: Rosinę w Cyruliku sewilskim Rossiniego, Frasquitę w Carmen Bizeta, Anninę w Nocy w Wenecji oraz Franzi w Wiedeńskiej krwi Straussa, Silvę i Stasi w Księżniczce czardasza i Maricę w Hrabinie Maricy Kálmána, Hannę Glawari w Wesołej wdówce Lehára, Eurydykę w Orfeuszu w piekle Offenbacha, Krysię w Ptaszniku z Tyrolu Zellera, Irenę Molloy w Hello Dolly! Hermana, Maggie w Dajcie mi tenora Ludviga, Bessie w Kwiecie Hawaii Abrahama.

Śpiewała w Paryżu( 2001, 2002 ), Londynie (2007, 2008) i w Chicago (2011).

Współpracowała ze wspaniałymi reżyserami: Anną Polony, Michałem Znanieckim, Laco Adamikiem, Marią Sartową, Januszem Józefowiczem, Jackiem Chmielnikiem , Marcinem Sławińskim, Waldemarem Zawodzińskim, znakomitymi dyrygentami: Uwe Theimerem, Mirosławem Jackiem Błaszczykiem, Józefem Wiłkomirskim, Zygmuntem Rychertem, Rubenem Silvą, Przemysławem Neumannem, Wojciechem Rodkiem, Sławomirem
Chrzanowskim, oraz Maciejem Niesiołowskim - ta współpraca zaowocowała nagraniem płyty "Intermezzo", znajdującej się w katalogu prestiżowej wytwórni płytowej DUX.

Kolejne wydawnictwo płytowe z jej udziałem to „Muzyka znad Warty", album wydany wczerwcu br., dzięki otrzymanemu stypendium artystycznemu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Współpracuje z wieloma polskimi filharmoniami i orkiestrami kameralnymi. Od 2003 r. śpiewa w cyklicznych koncertach „ Z batutą i humorem” pod batutą Macieja Niesiołowskiego.

W maju 2018 podjęła współpracę z Michałem Znanieckim jako asystent reżysera, wspólnie realizując „Idomeneo” W.A Mozarta i „Maria de Buenos Aires” A.Piazolli w Warszawskiej Operze Kameralnej, „Pajace” R. Leoncavallo i „Gianni Schicchi” G.Pucciniego, w Operze na Zamku w Szczecinie, „Candide” L. Bernsteina” w Operze Krakowskiej, oraz „Zaflis” dla Fundacji Jutropera.

Równocześnie prowadzi działalność pedagogiczną i menedżerską, a także wciela się w rolę animatora kultury. Jest współzałożycielką Jurajskiej Orkiestry Kameralnej, a także Przedstawicielem dwóch współtworzonych przez siebie Stowarzyszeń (Filharmonia
Jurajska, Krocz-Art).

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna