Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Artyści » Orkiestry i Chór » Orkiestra im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg

wielkość tekstu: A | A | A

Orkiestra im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg
orkiestra

Artyści muzycy orkiestry im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg, zagrają w I dniu Festiwalu (7 paź.) o godz. 18:00 podczas gali inauguracyjnej "Melodie Mozarta w karierze Ochmana" - SPRAWDŹ

Orkiestra im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg działa od 2010 roku.

Założycielem i dyrektorem artystycznym Zespołu jest Sylwester Targosz-Szalonek, który skupia wokół siebie najbardziej utalentowanych muzyków południowej części Polski.

Muzycy Orkiestry to soliści kameraliści, którzy podczas wspólnych koncertów tworzą jednolite i harmonijne współbrzmienie. Rodzinna atmosfera podczas prób przekłada się na radość wspólnego muzykowania, co sprawia, że słuchacze są oczarowani radością i muzyką płynącą podczas koncertów ze sceny.

W ciągu swojej działalnośći Orkiestra wydała już 2 płyty DVD.

W swoim repertuarze posiadają utwory symfoniczne, opery, operetki i musicale, a także repertuar na okoliczność świąt państwowych i kościelnych. Muzycy współpracują z wieloma znakomitymi solistami. Koncertowali m.in. w Warszawie, Krakowie, Bytomiu, Chełmie Lubelskim, Żywcu, Bielsku, Krośnie, Chorzowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Norwegii, Francji.

Orkiestra im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg wraz z Fundacją Operetka Śląska są gospodarzami Śląskiego Festiwalu Operetki, którego pierwsza edycja odbyła się w styczniu i lutym 2018 roku, a także w roku 2019.

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna