Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Artyści » Soliści » Piotr Pastuszka

wielkość tekstu: A | A | A

Piotr Pastuszka
tenor

Artysta wystąpi w II dniu Festiwalu (8 paź.) podczas spektaklu "Hrabina Marica" o godz. 18:00 - SPRAWDŹ

Piotr Pastuszka urodził się 30 kwietnia 1991r. w Słupsku.

Od najmłodszych lat wykazywał ponadprzeciętne umiejętności głosowe. Z tego tytułu był laureatem wielu wokalnych konkursów dziecięcych i młodzieżowych. Zaowocowało to rozpoczęciem nauki śpiewu u mgr Elżbiety Mach, która zasiała w nim miłość do sztuki operowej.

Ukończył studia I stopnia na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz studia II stopnia Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Klejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie prof. Janusza Ratajczaka.

Młody artysta dał się poznać na wielu scenach w kraju i poza jego granicami. Dzięki zdobytym umiejętnościom mógł zadebiutować na deskach sceny kameralnej Opery Nova w Bydgoszczy partią Monsieur Tricquet'a w operze "Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego oraz partią "Don Basilia" w operze "Wesele Figara" W.A.Mozarta. Spektakle odbyły się w ramach Międzynarodowego Operowego Forum Młodych.

Brał udział w polskiej prapremierze w roli tytułowej opery komicznej "Abu Hassan" Carla Marii von Webera organizowanej przez Akademię Muzyczną w Łodzi oraz premierze opery "Semele" G.F. Haendla w roli Jupitera organizowanego przez Teatr Wielki w Łodzi.

Współpracował, z takimi dyrygentami jak: Piotr Wajrak, Damian Borowicz, Marcin Wolniewski, Piotr Sułkowski i Woytek Mrozek oraz znanymi reżyserami: Jitka Stokalska, Hanna Hojnacka, Eva Buchmann, Marek Zajączkowski, Jan Naturski i Aleksandra Mazoń.

Prowadzi klasę śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Słupsku.

Jest solistą Teatru Muzycznego "Forte" we Wrocławiu.

Ważnym osiągnięciem jest zajęcie III miejsca w II kategorii oraz Nagrody Specjalnej w Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej "ARS ET GLORIA" w Katowicach, zdobycie wyróżnienia na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie w kategorii: studenci i absolwenci wyższych szkół muzycznych oraz zajęcie II miejsca w Turnieju Tenorów organizowanym przez Filharmonie "Sinfonia Baltica" w Słupsku.

 

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna