Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Artyści » Soliści » Anna Noworzyn-Sławińska

wielkość tekstu: A | A | A

Anna Noworzyn-Sławińska
sopran

Artystka wystąpi w II dniu Festiwalu (8 paź.) podczas spektaklu "Hrabina Marica" o godz. 18:00 - SPRAWDŹ

Absolwentka Wydziału Wokalno-Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu prof. Alicji Słowakiewicz ( dyplom z wyróżnieniem ) oraz Filologii Polskiej na Uniwersytecie Śląskiem. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki (2004). Następnie ukończyła Studia Podyplomowe w klasie adt Ewy Biegas, a także Studia Doktoranckie w klasie prof. Jana Ballarina i adt Ewy Biegas w macierzystej uczelni.

Laureatka wielu nagród i wyróżnień na krajowych oraz międzynarodowych konkursach wokalnych: m.in.: II nagroda oraz nagroda specjalna na Międzyuczelnianym Konkursie Słowiańskiej Muzyki Wokalnej w Katowicach, II nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. H. Halskiej we Wrocławiu, III nagroda oraz nagroda specjalna prof. Heleny Łazarskiej na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Trnavie, III nagroda oraz wyróżnienie przyznane przez Zespół Orkiestry Opery Krakowskiej na Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. A. Sari w Nowym Sączu, I nagroda w kategorii operowej oraz I nagroda w kategorii oratoryjno-pieśniarskiej, a także Dyplom Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach-Zdroju, II nagroda ex equo ( pierwszej nie przyznano ) oraz sześć nagród pozaregulaminowych na Konkursie Wokalnym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2006), I Nagroda oraz dwie nagrody pozaregulaminowe na Konkursie Wokalnym im. Reszków w Częstochowie.

W 2014 roku otrzymała Złotą Maskę w kategorii rola wokalno-aktorska za rolę Elizy w spektaklu My fair lady w reżyserii Roberta Talarczyka.

Jako studentka kreowała postać Pierwszej Damy w studenckim spektaklu Czarodziejski Flet W. A. Mozarta. Od 2006 roku solistka Opery Śląskiej, współpracowała również z Operą Krakowską i Operą Nova w Bydgoszczy.

Zadebiutowała partią Safii w operetce Baron Cygański J.Straussa, z czasem wzbogacając swój artystyczny dorobek o nowe role m.in.: Pamina, Pierwsza Dama (Czarodziejski Flet W. A.Mozart), Fiordiligi (Cosi fan tutte W.A.Mozart), Eurydyka (Orfeusz i Eurydyka Ch.W.Gluck), Hanna (Straszny dwór St.Moniuszko),Micaela (Carmen G.Bizet), Tebaldo (Don Carlos G.Verdi), Stefano (Romeo i Julia Ch.Gounod), Gianetta (Napój miłosny G.Donizetti), Sylwia (Księżniczka czardasza E. Kalman), Księżna (Ptasznik z Tyrolu C.Zeller) oraz Eliza (My fair lady C.Loewe).

Koncertowała z orkiestrą Filharmonii Śląskiej, Filharmonii Zabrzańskiej, Filharmonii Częstochowskiej, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica, Orkiestrą Muzyki Nowej, Orkiestrą Kameralną AUKSO, Akademicką Orkiestrą Symfoniczną,  Zespołem Kameralistów NOSPR.

 

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna