Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Artyści » Soliści » Włodzimierz Skalski

wielkość tekstu: A | A | A

Włodzimierz Skalski
baryton

Artysta wystąpi w II dniu Festiwalu (8 paź.) podczas spektaklu "Hrabina Marica" o godz. 18:00 - SPRAWDŹ

Urodził się 04 listopada 1957 roku w Chrzanowie.

Absolwent dwóch krakowskich uczelni: Akademii Górniczo - Hutniczej (Wydział Geodezji ) i Akademii Muzycznej - Wydział Wokalny (klasa śpiewu prof. Heleny Łazarskiej. Uczestnik kursów mistrzowskich w Weimarze i Wrocławiu.

W trakcie studiów zaangażowany w Operze Krakowskiej, debiutuje partią Arsamenesa w operze G.Fr.Haendla “Xerxes". Od 1985 roku stale związany jest z Operą Śląską w Bytomiu, gdzie przygotowuje większość swojego operowego repertuaru.

Śpiewa czołowe partie barytonowe w operach: „Czarodziejski Flet” ,”Cosi fan tutte", “Cyrulik Sewilski”, “Napój Miłosny", “Don Pasquale", “Trubadur”, “Traviata” , “Faust", “Poławiacze Pereł", “Carmen", “Halka", Verbum Nobille", “Straszny dwór", “Rycerskość wieśniacza", „ Pajace” ,”Cyganeria",”Tosca", “Madame Butterfly”, “Oniegin" ,”Nabucco” , “Łucja z Lammermoor”.

Chętnie śpiewa muzykę współczesną, zarówno operową (K.Penderecki -“Czarna Maska”, J.Probst-“Maksymilian Kolbe” ,”Gwałt na Lukrecji”  jak i oratoryjną-kantatową).

Współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu i Łodzi, Operą Krakowską, Operą w Bydgoszczy i Szczecinie. Czynnie  uczestniczy w muzycznym życiu polskich i zagranicznych festiwali.

W trakcie swoich artystycznych podróży występował w Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Holandii i Luksemburgu.

Bierze udział w licznych wykonaniach dzieł oratoryjno-kantatowych, występując z orkiestrami filharmonicznymi, m.in.: Wrocławia, Zielonej Góry, Częstochowy, Zabrza, Jeleniej Góry.
       

fot. ©Tomasz Griessgraber

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna