Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Artyści » Soliści » Aleksandra Płóciennik

wielkość tekstu: A | A | A

Aleksandra Płóciennik
sopran

Artystka wystąpi w III dniu Festiwalu (9 paź.) podczas koncertu "Europejska Muzyka Sakralna" o godz. 19:00 - SPRAWDŹ

Urodziła się 21 maja 2004 roku. Od najmłodszych lat jej największą pasja była muzyka i wszystko co z nią związane.

W wieku 3 lat zaczęła uczęszczać na zajęcia gry na pianinie do Ogniska Muzycznego w Zawierciu, gdzie pod okiem Haliny Stępień stawiała pierwsze kroki edukacji muzycznej,  poznając nuty i ucząc się gry na pianinie. Tam również po roku czasu wstąpiła do grupy wokalnej Pszczółki śpiewając na różnych uroczystościach.

W ramach rozwoju zdolności gry na pianinie coraz częściej i chętniej występowała solistycznie. Już w wieku 6 lat brała udział w konkursach wokalnych zajmując na nich najwyższe podia. Były to m.in. Festiwal Rytm Gliwice, Wojewódzki Konkurs Piosenki Murmurando w Będzinie, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Janusza Gniadkowskiego w Poraju, Konkurs Piosenki Wygraj Sukces w Tarnobrzegu, Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie, Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Żorach, Międzynarodowy Festiwal Piosenki Kluczborski Trele, Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Integracyjnej Jacka Cygana w Sosnowcu, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Majki Jeżowskiej Rytm i Melodia w Radomiu i wiele innych.

Jej pasją od najmłodszych lat była wrażliwość na słowo. Uczestniczyła więc w licznych konkursach recytatorskich wygrywając wiele z nich. W późniejszym czasie zaowocowało to pracą wolontaryjną w Radio Zawiercie. Ta współpraca trwa do dziś, gdzie obecnie Aleksandra Płóciennik prowadzi własną audycję muzyczną.

W wieku 10 lat zdała egzaminy do Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Fryderyka Chopina w Będzinie - cykl czteroletni w klasie fortepianu. W tym samym czasie kształciła swój wokal już profesjonalnie, pobierając lekcję u znakomitej sopranistki Anity Maszczyk. To właśnie Pani Anita skierowała młodą artystkę w kierunku śpiewu klasycznego. Jednak Aleksandra Płóciennik nie zrezygnowała ze śpiewu estradowego realizując moc koncertów na zaproszenie wielu osób, m.in.  Leopolda Stawarza.

Jako 13 latka miała przyjemność  wystąpić w duecie z Michałem Gaszem na Dniach Zawiercia. Występowała obok takich gwiazd jak: Bracia Cugowscy , Małgorzata Ostrowska oraz Marek Piekarczyk. Przez kilka lat działała w młodzieżowym chórze „Tutti” pod dyrekcją Barbary Czajkowskiej oraz zawierciańskim chórze mieszanym Cappella Vartiensis pod dyrekcją Leopolda Stawarza. Śpiewała z nimi, m.in. na Festiwalu Wiesława Ochmana w Zawierciu.

Miała również okazje poznać tajniki telewizji i telewizyjnych programów, w których brała udział, a były to „Mali Giganci” oraz „Szansa na Sukces”.

W wieku niespełna 15 lat miała zaszczyt wystąpić z takimi artystami, jak: sopranistka Justyna Dyla, pianistka Joanna Steczek oraz tenor Sylwester Targosz Szalonek  podczas koncertu ,,Pokochajmy Świat Opery‘’ prowadzonego przez promotora sztuki Oskara Świtałę w MOK „Centrum” Zawiercie.

Zainteresowanie śpiewem klasycznym spowodowało, że właśnie  tę dziedzinę sztuki muzycznej postanowiła kontynuować w Państwowej  Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Grzegorza Fitelberga w Chorzowie, w klasie wokalistycznej prof. Wioletty Białk. 

Pasjonuje się także tworzeniem autorskich utworów muzycznych. Jej największym marzeniem jest występować na największych scenach operowych i estradowych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.
 

 

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna