Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Artyści » Soliści » Bernard Stawarz

wielkość tekstu: A | A | A

Bernard Stawarz
wokalista

Artysta wystąpi w II dniu Festiwalu (8 paź.) podczas spektaklu "Hrabina Marica" o godz. 18:00 - SPRAWDŹ

Wokalista, organista, młody adept sztuki kompozytorskiej oraz dyrygenckiej.

Od najmłodszych lat obraca się w kręgach działań muzycznych i kulturalnych.

Student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku dyrygentura chóralna. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie w klasie organów dr Jana Mroczka.

Współpracuje z zawierciańskimi chórami „Capella Vartiensis” oraz „Tutti”, a także z „Jurajską Orkiestrą Kameralną”. Wielokrotnie brał udział w „Europejskich Spotkaniach Młodych Muzyków w Świeradowie Zdroju” w roli solisty, akompaniatora i dyrygenta. Pracował przy organizacji „Salzkamergut Musik Festival” gdzie współpracował z wybitnymi postaciami świata muzycznego, m.in. ze światowej sławy barytonem Thomasem Hampsonem oraz wybitnym organistą i dyrygentem – Michaelem Haselboekiem. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich w zakresie gry na organach (prof. Andrzej Białko, prof. Piotr Rojek) oraz w zakresie dyrygentury symfonicznej (prof. Rafał Jacek Delekta, Maciej Niesiołowski).

Jest aktywnym członkiem i solistą ZPiT Ziemia Kroczycka, z którym brał udział w wielu konkursach i festiwalach krajowych i międzynarodowych.

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna