Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Artyści » Orkiestry i Chór » Chór Festiwalu Wiesława Ochmana

wielkość tekstu: A | A | A

Chór Festiwalu Wiesława Ochmana
chór mieszany

Artyści CFWO, zaśpiewają w I dniu Festiwalu (7 paź.) o godz. 18:00 podczas gali inauguracyjnej "Melodie Mozarta w karierze Ochmana" - SPRAWDŹ oraz w II dniu Festiwalu (8 paź.) podczas spektaklu "Hrabina Marica" o godz. 18:00 - SPRAWDŹ, a także w III dniu Festiwalu (9 paź.) o godz. 19:00 podczas koncertu "Europejska Muzyka Sakralna" - SPRAWDŹ

Powołany w roku 2021 chór festiwalowy po raz pierwszy wystąpi podczas 2. edycji Festiwalu Wiesława Ochmana w Zawierciu. Zadebiutują w trakcie koncertów: „Melodie Mozarta w Ochmana”, „Europejska Muzyka Sakralna”, a także w trakcie spektaklu operetkowego „Hrabina Marica”.

CFWO składa się z artystów w różnym wieku: od nastolatków po seniorów. Wszyscy artyści związani są z Zawierciem, Powiatem Zawierciańskim oraz z regionem Śląskim. Na co dzień wielu z nich szkoli się w „MOK” Centrum” w Zawierciu, a także występują z zawierciańskim chórem „Capella Vartiensis”.

„Capella Vartiensis” - to istniejący od 2002 roku czterogłosowy chór mieszany, założony i prowadzony przez Barbarę Czajkowską i Leopolda Stawarza. Siedzibą chóru jest Miejski Ośrodek Kultury „Centrum” im. A. Mickiewicza w Zawierciu. Chór współpracuje z młodzieżowym zespołem wokalnym „Fatamorgana”, założonym również przez znanych w Polsce śpiewaków operowych Anitę Maszczyk oraz Leopolda Stawarza. Chór ma na swoim koncie liczne koncerty okazjonalne, a także liczne występy. W repertuarze chóru znajdują się zarówno utwory świeckie, rozrywkowe i klasyczne, jak i sakralne.

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna