Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Archiwum » 1. FESTIWAL WIESŁAWA OCHMANA - 2019 r. » Artyści » Soliści » Małgorzata Kustosik

wielkość tekstu: A | A | A

Małgorzata Kustosik
mezzosopran

Artystka wystąpi w I dniu Festiwalu (3 paź.) podczas gali inauguracyjnej "Melodie Moniuszki w Karierze Ochmana" o godz. 18:00 - SPRAWDŹ

Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale wokalno-aktorskim.

Występowała m.in. w: Teatrze Wielkim w Łodzi, w Filharmonii Narodowej w Warszawie, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Teatrze Polskim w Warszawie, w Operze na Zamku w Szczecinie, w Operze Bytomskiej.

Współpracowała z wieloma dyrygentami i reżyserami, m.in. z: Wiesławem Ochmanem, Tadeuszem Kozłowskim, Tadeuszem Wojciechowskim, Andrzejem Straszyńskim, Łukaszem Borowiczem, Mariuszem Trelińskim, Laco Adamikiem, Wojciechem Michniewskim.

Doskonaliła swoje umiejętności na wielu kursach wokalnych, m.in. w Altenburgu i Saltzburgu, pod okiem takich artystów, jak: Wiesław Ochman, prof. Ingrid Kremling, Hanna Lisowska, dr Joan Metelli, Arturo Sergi, Dale Fundling.

Ma w swoim dorobku artystycznym wiele partii operowych, operetkowych i oratoriów m.in.: Carmen w "Carmen" G. Bizeta, Suzuki w "Madama Butterfly" G.Pucciniego, Fenena w "Nabucco"G. Verdiego, Polina w "Damie pikowej" P. Czajkowskiego, Olga w "Eugeniuszu Onieginie" P. Czajkowskiego, Karczmarka w "Borysie Godunowie" M. Musorgskiego, Cherubino i Marcelina w "Weselu Figara" W. A. Mozarta, Papagena, II i III Dama w "Czarodziejskim flecie" W. A. Mozarta, Annio "Łaskawości Tytusa" W. A. Mozart, Jadwiga i Cześnikowa w "Strasznym dworze" S. Moniuszki, Alicja w "Łucji z Lammermoor" G. Donizzettiego, Czarownica i Duch w "Dydonie i Eneaszu" H. Purcella, III Nimfa w "Rusałce" A. Dvorzaka, Millena i Antonia w "Kochankach klasztoru" Valldemosa M. Ptaszyńskiej, Magdalena w "Rigoletcie" G. Verdiego, Anina w "Kawalerze srebrnej róży" R. Straussa, Dorota w Krakowiakach i Goralach J. Stefaniego, Walentyna w operetce "Wesoła wdówka" F. Lehara, Piętaszek w "Robinsonie Crusoe" J. Offenbacha, Mania w operetce "Hrabina Marica" E.Kalmana, Czipra w operetce "Baron cygański", Cajtł i Gołda w operetce "Skrzypek na dachu" J.Blocka, Daisy Darlington w operetce "Bal w Savoyu" P.Abrahama, Carlotta w musicalu "Phantom - upiór w operze" M. Yestona.

 

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna