Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Archiwum » 1. FESTIWAL WIESŁAWA OCHMANA - 2019 r. » Artyści » Soliści » Feliks Widera

wielkość tekstu: A | A | A

Feliks Widera
tenor

Artysta wystąpi w IV dniu Festiwalu (6 paź.) podczas koncertu finałowego "Wiesław Ochman i Jego Goście" w ramach cyklu "Mistrzowie wokalistyki"  o godz. 18:00 - SPRAWDŹ

Feliks Widera - prof.zw dr hab. inż. Absolwent Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej i Politechniki Śląskiej w Katowicach.

Wszechstronny śpiewak, profesor śpiewu. Z Operą Śląską związany od ponad 40 lat. W repertuarze posiada ponad 50 partii operowych i operetkowych. Należy do grona śpiewaków o bardzo szerokim wachlarzu repertuarowym w tym ponad 50 partii operowych i operetkowych, utworów oratoryjno-kantatowych i pieśni. Wśród nich partie: Nemorina - Napój miłosny, Alfreda - Trawiata, Tamina - Czarodziejski flet, Ferranda - Cosi  fan tutte, Stefana - Straszny Dwór, Szujskiego - Borys Godunow, Ismaela - Nabucco, Barinkaya - Baron cygański (ponad 250 spektakli w czterech inscenizacjach) Eisensteina - Zemsta nietoperza (ponad 200 spektakli), Daniłło - Wesoła wdówka.

Jest autorem samodzielnych realizacji koncertów i przedstawień plenerowych w ramach Bytomskiej Nocy Świętojańskiej w Dolinie Sportowej Dolomity (Baron cygański, Halka, Nabucco, Księżniczka Czardasza, Straszny dwór), Festiwalu im. Adama Didura w Sanoku (Halka, Straszny dwór).

Autor adaptacji tekstowych w języku oryginalnym Barona cygańskiego, Zemsty nietoperza i Czarodziejskiego fletu.

Przez kilka sezonów stale współpracował z Operą Krakowską, Operą Wrocławską, Operetką Śląską.

Wielokrotnie uczestniczył w tournee zagranicznych (Włochy, USA, Kanada, RFN, Portugalia) Koncertował w prestiżowych salach koncertowych Frankfurtu, Berlińskiej Filharmonii im. Karajana, Konzerthalle w Berlinie, Katedrze św. Patryka w Nowym Jorku, Palais de la musique et des Congrѐs de Strasbourg.  Przez dwa sezony współpracował z Landesthester  Linz w Austrii. Koncertował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju i poza granicami.

W poprzedniej kadencji Dyrektor Instytutu Wokalno-Aktorskiego. W obecnej kadencji Dziekan Wydziału Wokalno-Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wśród jego absolwentów znajduje się m.in. M.Komandra, M.Bartczak, P.Hauke, B.Urbanowicz, B.Araszkiewicz, K.Krajnik, K.Cygal

 

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna