Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Archiwum » 1. FESTIWAL WIESŁAWA OCHMANA - 2019 r. » Artyści » Soliści » Łukasz Kostka

wielkość tekstu: A | A | A

Łukasz Kostka
baryton

Artysta wystąpi w II dniu Festiwalu (4 paź.) podczas "Warsztatu edukacyjnego" o godz. 11:00 oraz podczas spektaklu "Straszny dwór" o godz. 18:00 - SPRAWDŹ

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego dr Adama Szerszenia oraz w klasie gitary prof. zw. Aliny Gruszki.

Laureat wielu konkursów m.in.: wyróżnienie i nagroda specjalna w XXI Międzynarodowym Konkursie im. I. Godina, Vrable 2019, I nagroda w Międzyuczelnianym Konkursie Duetów Kameralnych, Katowice 2019, Finalista XX Łódzkiego Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Kejsuta Bacewicza, Łódź 2019.

Partner wielu projektów artystycznych organizowanych w różnych miejscach w Polsce, m.in.: partia Macieja w spektaklu "Straszny dwór" Stanisława Moniuszki - Katowice 2019, partia Bena w operze "The telephone” G.C. Menotti, Katowice 2019, rola Siódmego Chama w spektaklu "Ubu Król" K. Pendereckiego realizowanego w Operze Śląskiej w Bytomiu (2016-), rola Zygmusia i Kelnera w spektaklu „Bodo Cafe” w reżyserii Magdaleny Gnatowskiej - teatr objazdowy (2016-), Aktor-Wokalista Kino Paradiso w reżyserii Magdaleny Gnatowskiej (2018-) czy rola Porucznika UB w spektaklu musicalowym „Karol” w reżyserii Krzysztofa Korwin-Piotrowskiego (2017-).

Wykonawca recitali solowych i zespołowych śpiewanych w całej Polscez, zarowno z towarzyszeniem pianistów oraz orkiestr.

Uczestnik wymian artystycznych (zarówno wokalnych jak i instrumentalnych), festiwali w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Macedonii oraz Polsce, gdzie zdobył wiele osiągnięć na szczeblu ogólnopolskim, jak i międzynarodowym: w Sanoku, Krakowie, Lublinie, Warszawie.

Jest wykonawcą muzyki klasycznej, musicalowej oraz rozrywkowej. Współpracował z wieloma osobami (instytucjami) z świata muzyki i teatru m.in.: z orkiestrą kameralną AUKSO, Janiną Niesobską, Waldemarem Zawodzińskim, Jerzym Dybałem, z orkiestrą kameralną AUKSO, Teatrem Rozrywki w Chorzowie, NOSPRem, Filharmonią Śląską, Operą Śląską, Operą Wrocławską.

Interesuje się licznymi stylami muzycznymi i swobodnie porusza się po repertuarze wokalnym.

 

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna