Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Archiwum » 1. FESTIWAL WIESŁAWA OCHMANA - 2019 r. » Artyści » Soliści » Katarzyna Bochyńska-Wojdył

wielkość tekstu: A | A | A

Katarzyna Bochyńska-Wojdył
sopran

Artystka wystąpi w III dniu Festiwalu (5 paź.) podczas koncertu "Polskie pieśni sakralne" o godz. 19:00 - SPRAWDŹ

Absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, Podyplomowego Studium Emisji Głosu przy Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Wokalistyki Chóralnej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie dra hab. Piotra Olecha. Tytuł magisterski obroniła podejmując pracę zatytułowaną "Wiesław Ochman. Od Mozarta do Wagnera".

Występowała w koncertach muzyki sakralnej, a także w koncertach prezentujących muzykę operową i popularną. Współpracuje z chórami i orkiestrami, m.in. Orkiestrą Reprezentacyjną Polskiej Policji. Wykonuje zarówno operowe partie sporanowe, jak i pieśni sakralne oraz popularne.

Od kilku lat współpracuje z legendą polskiej wokalistyki, tenorem Wiesławem Ochmanem. Mistrz doskonali jej głos od strony pedagogicznej, a także zaprasza na koncerty ze swoim udziałem.

„Za sukcesy wokalne, piękny śpiew oraz zaznajamianie lokalnej społeczności z kulturą wyższą, muzyką poważną” otrzymała tytuł Człowiek Roku 2017 w powiecie przysuskim.

 

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna