Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Archiwum » 1. FESTIWAL WIESŁAWA OCHMANA - 2019 r. » Artyści » Soliści » Anita Maszczyk

wielkość tekstu: A | A | A

Anita Maszczyk
sopran

Artystka wystąpi w IV dnia Festiwalu (6 paź.) podczas koncertu finałowego "Wiesław Ochman i Jego Goście" o godz.18:00 - SPRAWDŹ

Naukę rozpoczęła w PSM I st. im. F. Chopina w Będzinie w klasie fortepianu, a następnie kontynuowała ją w PSM II st. im. M. Karłowicza w Katowicach w klasie śpiewu solowego. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach  na Wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie śpiewu solowego Haliny Skubis. Kunszt wokalny doskonaliła także pod opieką wspaniałej polskiej śpiewaczki profesor Jadwigi Romańskiej.

Na zawodowej scenie muzycznej debiutowała partią Adeli w Zemście nietoperza Johanna Straussa w Operze Śląskiej w Bytomiu. Partię tę śpiewała także w Operze Krakowskiej, Operze Nova w Bydgoszczy, Teatrze Muzycznym w Lublinie oraz na  scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego, którego solistką była w latach 2001-2016.

Z jej licznych ról  należy  wymienić: Rosinę w Cyruliku sewilskim Rossiniego, Frasquitę w Carmen Bizeta, Anninę w Nocy w Wenecji oraz Franzi w Wiedeńskiej krwi Straussa, Silvę i Stasi w Księżniczce czardasza i Maricę w Hrabinie Maricy Kálmána, Hannę Glawari w Wesołej wdówce Lehára,  Eurydykę w Orfeuszu w piekle Offenbacha,  Irenę Molloy w Hello Dolly! Hermana, Maggie w Dajcie mi tenora Ludviga, Bessie w Kwiecie Hawaii  Abrahama.

Śpiewała w Paryżu (2001, 2002), Londynie (2007, 2008) i w Chicago (2011). 

Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi,  Mazowieckim Teatrem Muzycznym,  wieloma polskimi filharmoniami i orkiestrami kameralnymi. Od 2003 r. śpiewa w koncertach „ Z batutą i humorem” pod batutą Macieja Niesiołowskiego  Równocześnie  prowadzi działalność pedagogiczną i menedżerską, a także wciela się w rolę animatora kultury.

Jest współzałożycielką Jurajskiej Orkiestry Kameralnej, a także koordynatorem projektu Filharmonia Jurajska.

W maju 2018 podjęła współpracę z Michałem Znanieckim jako asystent reżysera.

 

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna