Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Archiwum » 1. FESTIWAL WIESŁAWA OCHMANA - 2019 r. » Artyści » Soliści » Joanna Steczek

wielkość tekstu: A | A | A

Joanna Steczek
pianistka

Artystka zagra w II dniu Festiwalu (8 paź.) podczas spektaklu "Hrabina Marica" o godz. 18:00 - SPRAWDŹ

Jest absolwentką Akademii Muzycznej im.K.Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof Marii Kubień-Uszok i w klasie kameralistyki prof Marii Szwajger-Kułakowskiej i Marka Mosia. Od 2000 roku jest wykładowcą macierzystej uczelni.

Współpracuje jako kameralistyka i korepetytor operowy z wybitnymi śpiewakami m.in. z Teresą Żylis-Gara, Salvatore Fisichiella, Małgorzatą Walewską, Olgą Pasiecznik, Heleną Łazarską, Mariuszem Kwietniem, Tadeuszem Szlenkierem, Tomaszem Kukiem, Iwoną Sochą, Stanisławem Kuflukiem.

Współpracuje z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonią Śląską, Filharmonią Podlaską, Filharmonią Krakowską, Filharmonią Łódzką, a także z większością teatrów operowych w Polsce m.in.: Operą Śląską, Operą Krakowską, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Wrocławską, Operą Podlaską, Operą Kameralną w Warszawie, a także z Opera di Lucca i Operą w Linz.

Od 2005 roku współpracuje z Zespolem Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia, z którym ma w dorobku wiele prawykonan polskiej i światowej muzyki współczesnej.

Prowadzi czynną działalność na kursach mistrzowskich i wielu konkursach wokalnych m.in. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im S.Moniuszko w Warszawie, Międzynarodowy Konkurs Wokalny im Ady Sari w Nowym Sączu, Międzynarodowy Konkurs Operowy w Bilbao (Hiszpania), Międzynarodowy Konkurs Operowy w Karlowych Warach (Czechy), Międzynarodowy Konkurs Wokalny im Marii Montserrat Caballe w Barcelonie (Hiszpania).

Oprócz działalności pedagogicznej prowadzi ożywione życie koncertowe w kraju i za granicą.

 

 

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna