Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Archiwum » 1. FESTIWAL WIESŁAWA OCHMANA - 2019 r. » Artyści » Soliści » Bożena Bujnicka

wielkość tekstu: A | A | A

Bożena Bujnicka
sopran

Artystka wystąpi w I dniu Festiwalu (3 paź.) podczas gali inauguracyjnej "Melodie Moniuszki w Karierze Ochmana" o godz. 18:00 - SPRAWDŹ

Bożena Bujnicka z wyróżnieniem ukończyła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalno-aktorskim w klasie prof. Izabeli Kłosińskiej. W ramach programu Erasmus kształciła się w Guildhall School of Music and Drama w Londynie w klasie prof. Rudolfa Piernay’a. W 2017r. ukończyła Program Kształcenia Młodych Talentów Akademia Operowa w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, gdzie pracowała pod okiem Izabeli Kłosińskiej, Eytana Pessena i Matthiasa Rexrotha.

W trakcie studiów debiutowała w tytułowej roli w „Koronacji Poppei” Monteverdiego (Collegium Nobilium). Jej profesjonalny debiut sceniczny miał miejsce na deskach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w 2015r. w partii Amora w Orfeuszu i Eurydyce Glucka (reż. M. Treliński). Od tamtej pory występowała jako Eurydyka (Gluck), Donna Elvira (Mozart), Hrabina (Mozart), Miss Jessel (Britten), Iris (Petitgirard), Skierka (Żeleński) i in. Jest laureatką wielu konkursów krajowych i międzynarodowych oraz stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obecnie występuje w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, Operze na Zamku w Szczecinie, Operze Wrocławskiej oraz w Narodowym Forum Muzyki NFM.

Prócz śpiewania rozwija również swoje umiejętności reżyserskie, mając za sobą realizacje jako reżyser (debiut w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w 2017r.), asystent (w tym samodzielne wznowienia) oraz reżyser multimediów.

 

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna