Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Archiwum » 1. FESTIWAL WIESŁAWA OCHMANA - 2019 r. » Artyści » Orkiestry i Chór » Capella Vartiensis

wielkość tekstu: A | A | A

Capella Vartiensis
zawierciański chór mieszany

 

„Capella Vartiensis” to istniejący od 2002 roku czterogłosowy chór mieszany, prowadzony przez Barbarę Czajkowską i Leopolda Stawarza. Siedzibą chóru jest Miejski Ośrodek Kultury „Centrum” im. A. Mickiewicza w Zawierciu. Chór współpracuje z młodzieżowym zespołem wokalnym „Fatamorgana”, założonym również przez Leopolda Stawarza. Chór ma na swoim koncie liczne koncerty okazjonalne, a także występy liczne występy W repertuarze chóru znajdują się zarówno utwory świeckie, rozrywkowe i klasyczne, jak i sakralne.

Kilka lat temu została nawiązana współpraca z Młodzieżową Orkiestrą Kameralną z Dębicy i jej dyrygentem, Pawłem Adamkiem. Odbyły się już koncerty z udziałem obu grup, m.in.: „Zacznij od... Mozarta”, oprawa muzyczna mszy świętych w zawierciańskiej bazylice, koncert z okazji Dnia Niepodległości w Zawierciu oraz w Dębicy i in. Chór koncertuje w Polsce (Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Chorzów, Będzin, Częstochowa, Paczków, Zawiercie, Warszawa, Dębica, Leśniów, Myszków), jak i poza granicami kraju (Niemcy, Węgry, Austria).

Grupa wykonuje utwory chóralne, ale niejednokrotnie mają miejsce również solowe występy członków chóru podczas koncertów, m.in.: występ podczas koncertu gości z Austrii - „Hugo Wolf Quartett” czy występy solistów w produkcjach współpracującego z chórem dyrygenta z Dębicy, pana Pawła Adamka, m.in. „Traviata”, „Cyrulik Sewilski”.

Ważniejsze osiągnięcia:

 •     w Sanktuarium Maryjnym w Leśniowie;
 •     wykonanie Pasji według św. Łukasza w Wielki Piątek w Pilicy i Leśniowie;
 •     udział gościnny w koncercie „Maciej Niesiołowski – batuta, humor i Fatamorgana”;
 •     udział w koncercie „Zawiercianie dla Zawiercia”, inaugurujący obchody 100-lecia nadania Zawierciu praw miejskich;
 •     dwa występy w koncertach „Żar Pamięci – Daty polskie” w Zawierciu;
 •     wykonanie „Requiem” Johna Ruttera podczas koncertu w Krośnie;
 •     a także występy konkursowe, m.in.: I miejsce w XXI Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika
      w Będzinie; I miejsce w XIX Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Myszkowie; III miejsce w II Krakowskim Festiwalu Pieśni
      Adwentowych i Bożonarodzeniowych.

 

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna