Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Archiwum » 1. FESTIWAL WIESŁAWA OCHMANA - 2019 r. » Artyści » Soliści » Kamil Górowski

wielkość tekstu: A | A | A

Kamil Górowski
baryton

Urodzony w 1995 roku w Nowym Sączu.

Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu w klasie śpiewu solowego dr Renaty Jonakowskiej-Olszowskiej. W roku 2018 ukończył studia licencjackie na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku wokalistyka. Obecnie jest studentem pierwszego roku studiów magisterskichna tejże uczelni, na kierunku wokalistyka operowa w klasie prof. zw. dr hab. Feliksa Widery.

W 2017 roku debiutował na deskach Opery Śląskiej w Bytomiu, w pojekcie akademickim "Czarodziejski Flet" Wolfganga Amadeusza Mozarta w roli Papagena. W 2018 roku brał udział w projekcie studenckim wykonując partię Barona w operze "La Traviata" Guiseppe Verdiego w Katowicach.

Występował w Polsce i za granicą m.in: w Filharmonii Śląskiej w Katowicach oraz w Oberschlesisches Landesmuseum w Ratingen (Niemcy).

Uczestniczył także w wielu konkursach wokalnych w Polsce m.in. drugi etap w Międzynarodowym Konkursie im. Adama Didura w Operze Śląskiej w Bytomiu (2019), "Ars et gloria" w Katowicach (2019), a także w Gliwicach (2015), Kielcach (2015) i we Wrocławiu (2015).

Brał udział w licznych kursach wokalnych z wybitnymi profesorami śpiewu takimi jak: Stefania Toczyska, Izabela Kłosińska, Ewa Iżykowska, Barbara Werner, Eugeniusz Sąsiadek, Piotr Łykowski, Włodzimierz Zalewski, Maciej Witkiewicz, Andrzej Dobber,  Stefania Donzelli, Dominikus Burghardt, Thomas Heyer, Alexander Vovk.

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna