Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Artyści » Prowadzący » Oskar Świtała

wielkość tekstu: A | A | A

Oskar Świtała
Dyrektor artystyczny Festiwalu

Dyrektor artystyczny Festiwalu Oskar Świtała będzie gospodarzem gali inauguracyjnej "Melodie Mozarta w Karierze Ochmana" (7 paź.) o godz. 18:00 - SPRAWDŹ oraz poprowadzi spotkanie artystyczne "Malarskie Sekrety Wiesława Ochmana" (8 paź.) o godz. 11:00 - SPRAWDŹ, a także koncert pokoleniowy "Europejska Muzyka Sakralna" (9 paź.) o godz. 19:00 - SPRAWDŹ

Oskar Świtała - dziennikarz kulturalny, konferansjer, tancerz, promotor i miłośnik sztuki...

Od roku 2016 zajmuje się prowadzeniem koncertów o tematyce operowej, baletowej i operetkowej. Jest inicjatorem wydarzeń kulturalnych promujących sztukę. Organizuje koncerty artystyczne i wykłady tematyczne związane z szeroko pojętą muzyką klasyczną, a także spotkania z wybitnymi polskimi artystami.

Od 2012 roku promuje polską i światową sztukę na założonym przez siebie portalu internetowym o tematyce kulturalnej SympatycySztuki.pl. Na jego łamach recenzuje, opiniuje i zapowiada najważniejsze wydarzenia artystyczne, a także upamiętnia i wspomina wybitne postacie związane ze światem sztuki. Jego teksty publikowane są także na największym wortalu internetowym o kulturze E-teatr.pl.

W latach 2008/16 tancerz baletu Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie, przekształconego w roku 2009 na Polski Balet Narodowy.

Autor licznych prezentacji słownych oraz multimedialnych związanych z 80. urodzinami Wiesława Ochmana, które prezentował na wielu uroczystych galach z udziałem Mistrza. Jest pomysłodawcą i prowadzącym spotkania z wybitnymi postaciami świata baletu "Poznańskie Spotkania Baletowe" w Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź w Poznaniu. Wielokrotnie podróżował z łódzką agencją turystyczną Grand Tour, wyjeżdżającą comiesięcznie wraz z dyr. Sławomirem Pietrasem oraz polskimi melomanami do najważniejszych ośrodków operowo-baletowych świata, podczas których prowadził wykłady i dyskusje tematyczne dotyczące konkretnie oglądanych spektakli. Współtworzył książkę "Sławomir Pietras - Felietony operowe" zajmując się wyborem i redakcją felietonów oraz korektą tekstu.

Przemawiał na wielu uroczystych galach i prowadził koncerty w licznych instytucjach kultury, takich jak m.in.: Teatr Wielki-Opera Narodowa w Warszawie, Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku, Filharmonia Gorzowska w Gorzowie WIkp., Teatr Cortique Anny Niedźwiedź w Poznaniu,  Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu, Miejski Ośrodek Kultury "Centrum" w Zawierciu...więcej

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna