Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Artyści » Soliści » Anna Kutkowska-Kass

wielkość tekstu: A | A | A

Anna Kutkowska-Kass
sopran

Artystka wystąpi w I dniu Festiwalu (7 paź.) podczas gali inauguracyjnej "Melodie Mozarta w Karierze Ochmana" o godz. 18:00 - SPRAWDŹ

Naukę śpiewu pobierała u wybitnej śpiewaczki operowej i reżyser, legendarna Marii Fołtyn, a następnie korzystała z konsultacji wokalnych m.in.: światowej sławy polskiej śpiewaczki koloraturowej profesor Zdzisławy Donat.

Debiutowała w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie partią Królowej Nocy podczas premierowego przedstawienia „Czarodziejski flet” W.A. Mozarta w 2006r. pod dyrekcją Kazimierza Korda. Partię tę śpiewała w Operze Narodowej przez kilka sezonów.

Gościnnie wykonywała partię Królowej Nocy w Teatrze Wielkim w Poznaniu i Teatrze Wielkim w Łodzi. W Operze Śląskiej w Bytomiu zaśpiewała Hannę w „Strasznym dworze” Stanisława Moniuszki oraz podczas uroczystości jubileuszowych wielkiego polskiego tenora Wiesława Ochmana. Wystąpiła wtedy w roli Donny Anny w operze „Don Giovanni” W.A. Mozarta w reżyserii Mistrza. W międzyczasie zaśpiewała partię Hanny w „Strasznym dworze” w warszawskiej Operze Narodowej. Brała udział w przedstawieniach „Śpiewnika domowego” (pieśni St. Moniuszki w formie spektaklu), wystawianych przez Operę Narodową w Salach Redutowych, a także na zamówienie warszawskiego Teatru Wielkiego przygotowała partię Słowika w operze „Słowik” Igora Strawińskiego.

Występowała pod batutą wybitnych dyrygentów, takich jak: Kazimierz Kord, Łukasz Borowicz, Tadeusz Serafin, Mieczysław Nowakowski, Tadeusz Wicherek, Andrzej Knapp, Krzysztof Dziewięcki, Peter Vrabel.

Współpracuje z wybitnymi pianistami, jak m.in.: Helena Christenko, Tamara Granat, Emilian Madey, Anna Marchwińska, Robert Morawski, Ewa Pelwecka, Jolanta Pszczółkowska-Pawlik oraz wybitnymi organistami, jak: Emanuel Bączkowski, Piotr Dziwiszek, Emilia Dziubińska.

Koncertuje w Polsce i zagranicą śpiewając recitale. Występowała m.in.: w Pradze z Orkiestrą Kameralną Berg śpiewając „Słopiewnie” Karola Szymanowskiego, dwukrotnie wystąpiła z recitalem w Paryżu na zaproszenie Polskiego Stowarzyszenia Historyczno-Literackiego. Bierze udział w koncertach kameralnych i symfonicznych oraz festiwalach muzycznych, jak m.in.: Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Antoninie (dwukrotnie), Festiwal Moniuszkowski w Białymstoku, Festiwal Nałęczowskie Divertimento, Festiwal Pieśni Polskiej w Wilanowie, a także w festiwalach muzyki współczesnej, jak: XXII Warszawskie Spotkania Muzyczne, Festiwal Muzyki Współczesnej w Sopocie, Festiwal im. W. Lutosławskiego w Lublinie, My SplendidIsolation – Festiwal Karola Szymanowskiego w Radomiu…

Dla uczczenia pamięci wielkiej polskiej koloratury Marceliny Sembrich-Kochańskiej występowała z recitalem, z repertuarem tej wielkiej śpiewaczki, podczas Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Antoninie oraz w Towarzystwie Chopinowskim w Warszawie oraz w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym.

Była dwukrotnie zapraszana przez Katedrę Kompozycji warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina biorąc udział w koncertach muzyki współczesnej polskich kompozytorów.

Ma na swoim koncie prawykonania utworów polskich kompozytorów współczesnych, takich jak: Aleksander Kościów i Marian Borkowski. W 2016 i 2017 wystąpiła w koncertach w Salach Redutowych Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie, w ramach programów edukacyjnych.  
W listopadzie 2017r. z pianistką Tamarą Granat odbyła tournée po Bliskim Wschodzie występując z recitalem w Bahrainie, Kuwejcie i Abu Dabi (New York University Abu Dhabi).

Wzięła udział w nagraniu płyty przez Polmic z kompozycjami A. Kościówa, wykonując cykl pieśni japońskich „Shihaikai”. W roku 2017 ukazała się płyta z kompozycjami Jerzego Woy-Wojciechowskiego, na której artystka wykonała „Hymn Lekarzy”. 

Związek Artystów Scen Polskich uhonorował śpiewaczkę odznaczeniem „Zasłużony dla kultury polskiej”.

Jest członkiem zarządu Towarzystwa Miłośników Muzyki Moniuszki.

 

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna