Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna »  » Seweryn Ropenga

wielkość tekstu: A | A | A

Seweryn Ropenga
bas

Artysta wystąpi w I dniu Festiwalu (7 paź.) podczas gali inauguracyjnej "Melodie Mozarta w Karierze Ochmana" o godz. 18:00 - SPRAWDŹ

Ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie śpiewu dr. hab. Ziemowita Wojtczaka.

Już jako student debiutował na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi partią Don Bartola
w „Weselu Figara” W. A. Mozarta. Koncertuje w kraju, jak i również za granicą: śpiewał we włoskich teatrach operowych m.in. w: Lucca, Livorno, Pisa, Ravenna).

Uczestniczył w kursach mistrzowskich, m.in. u prof. Andre Orlowitz’a w Kopenhadze, u Arkadiusza Burskiego i w Jutropera Studio.

Artysta jest laureatem międzynarodowego festiwalu wokalnego Belcanto w Nałęczowie oraz zdobywcą statuetki Złotego Słowika. Otrzymał także nagrodę specjalną na I Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Antoniny Nezhdanovej w Odessie.

Brał udział w operze "Śpiewacy norymberscy" R. Wagnera, wystawionej przez Teatr Wielki w Poznaniu. Było to wielkie wydarzenie, ponieważ ten tytuł operowy nie był w Polsce wystawiany przez przeszło 100 lat.

W jego repertuarze znajdują się partie operowe, jak i oratoryjne. Ma w swoim dorobku nagranie płytowe Mszy Koronacyjnej C-dur W. A. Mozarta.

 

 

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna