Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Artyści » Dyrygenci » Leopold Stawarz

wielkość tekstu: A | A | A

Leopold Stawarz
dyrygent

Leopold Stawarz zadyryguje w I dniu Festiwalu (7 paź.) podczas gali inauguracyjnej "Melodie Mozarta w Karierze Ochmana" o godz. 18:00 - SPRAWDŹ oraz w III dniu Festiwalu (9 paź.) o godz. 19:00 podczas koncertu "Europejska Muzyka Sakralna" - SPRAWDŹ, a także zaśpiewa w II dniu Festiwalu (8 paź.) podczas spektaklu "Hrabina Marica" o godz. 18:00 - SPRAWDŹ

Śpiewak (bas-baryton), dyrygent, chórmistrz.  

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu Tadeusza Leśniczaka.

Już w czasie studiów prowadził bogatą działalność artystyczną współpracując z Operetką Śląska w Gliwicach i Operą Śląską w Bytomiu. W latach 1997-2000 był  organizatorem festiwalu studenckiego   Majowe Spotkania z Muzyką |Wokalną, który odbywał się w pięknych salach koncertowych okolic Wałbrzycha, w Zamku Książ i Szczawnie Zdrój.

Po ukończeniu edukacji współpracował z Gliwickim Teatrem Muzycznym, Teatrem Rozrywki w Chorzowie i Teatrem Muzycznym w Lublinie. Od 15 lat współpracuje z Towarzystwem Muzyczno-Śpiewaczym w Dębicy, z którym realizuje dzieła sceniczne takich kompozytorów jak G.Verdi,( Nabucco, Germont w op. Traviata), G.Bizet ( Escamillo w op. Carmen) G. Donizetti( Belcore w Napoju miłosnym) G.Rossini ( Don Bartolo w Cyruliku Sewilskim), S. Moniuszko ( Janusz w op. Halka, Miecznik - Straszny Dwór, Marcin Pakuła- Verbum Nobile) J. Strauss ( Eisenstein w Zemście Nietoperza) czy J. Bock (Tevje Mleczarz).

Ma na swoim koncie występy z Filharmonią Dowcipu i Waldemarem Malickim, z Orkiestrą Sinfonietta de Paris pod dyrekcją Dominika Fanal, z którą to orkiestrą realizował cykl koncertów w Paryżu ( Requiem W.A. Mozarta, IX Symfonia L.van Beethovena, Mesjasz G.F. Haendla), a także z Maciejem Niesiołowskim. Z Agencją Pro Musica koncertował w całej Europie Zachodniej śpiewając m.in.  partię barytonową w Carmina Burana,  czy Dancairo w Carmen.

Jest śpiewakiem wszechstronnym odnajdującym się w repertuarze klasycznym, jak również  musicalowym. Ukończył  studia podyplomowe w zakresie chórmistrzostwa na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, co pozwala  mu  realizować się jako dyrygent. Współzałożyciel Jurajskiej Orkiestry Kameralnej, z którą prezentuje projekty z zakresu muzyki poważnej, a także rozrywkowej (mi.in współpraca z takimi wokalistami jak Marek Piekarczyk, Krzysztof Cugowski, Michał Gasz, Katarzyna Moś, Małgorzata Ostrowska).

Jest założycielem  chóru Capella Vartiensis, z którym to realizuje się jako dyrygent   wykonując wielkie dzieła muzyki klasycznej,  m.in.  Msza Koronacyjna – W.A. Mozarta, Msza G-dur F. Schuberta, Stabat Mater G.B. Pergolesiego,  Requiem – J.Ruttera, Traviata G. Verdiego. Razem z chórem wielokrotnie zdobywał nagrody na konkursach o randze międzynarodowej ( m.in. I sze miejsce na Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Będzinie, czy  Grand Prix w Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Koziegłówkach, Srebrne Pasmo w Międzynarodowym Konkursie Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Krakowie).

Inicjator Koncertów Cecyliańskich w Zawierciu.  Od wielu lat   bierze  także udział w Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Muzyków w Świeradowie, gdzie ma możliwość doskonalenia warsztatu dyrygenckiego pod okiem Pawła Adamka. W koncertach z Jurajską Orkiestrą Kameralną często występuje jako dyrygent u boku Macieja Niesiołowskiego.

Brał także udział w kilku realizacjach telewizyjnych.

W Miejskim Ośrodku Kultury Centrum im. Adama Mickiewicza w Zawierciu od wielu lat prowadzi działalność pedagogiczną  kształcąc młodych adeptów sztuki wokalnej. Za swoją działalność artystyczną był wielokrotnie odznaczany  jako propagator kultury.

 

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna