Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Archiwum » 1. FESTIWAL WIESŁAWA OCHMANA - 2019 r. » Artyści » Soliści » Patryk Wyborski

wielkość tekstu: A | A | A

Patryk Wyborski
baryton

Artysta wystąpi w IV dniu Festiwalu (6 paź.) podczas koncertu charytatywnego "Wiesław Ochman i Jego Goście" o godz.18:00 - SPRAWDŹ

Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Bytomiu. Student Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie dra Adama Szerszenia. Laureat III miejsca na X Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach. Zdobył wyróżnienia na III Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej "Ars et Gloria" w Katowicach, natomiast z pianistką Alicją Maryńczuk I miejsca na V Międzyuczelnianym Konkursie Duetów Kameralnych w Łodzi.

Jest laureatem IV Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu, gdzie nagrodzony został nagrodą specjalną na wniosek przewodniczącego jury, Mistrza Wiesława Ochmana.

W latach 2015-17 był członkiem Zespołu Wokalnego Contento Core. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt pieśni, partii oratoryjno-kantatowych oraz takie partie operowe, jak Miecznik z opery "Straszny dwór" S. Moniuszki, Conte Almaviva z opery "Wesele Figara" W. A. Mozarta, Car II z opery "Ubu Król" K. Pendereckiego czy Arcykapłan z opery "Czarodziejski flet". Występował jako solista oraz członek zespołów wokalnych w ramach wielu festiwali takich, jak m.in. Baroque Factory, katowickie Muzyczne Wieczory w Bazylice czy Międzynarodowy Festiwal Dni Muzyk Organowej w Gliwicach.

Występował oraz regularnie współpracuje z Filharmonią Śląską, Filharmonią Zabrzańską, Śląską Orkiestrą Kameralną, Filharmonią Opolską, Operą Krakowską oraz Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice "Camerata Silesia".

 

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna