Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Artyści » Soliści » Michał Janicki

wielkość tekstu: A | A | A

Michał Janicki
baryton

Artysta wystąpi w IV dniu Festiwalu (10 paź.) podczas gali charytatywnej "Wiesław Ochman i Jego Goście" o godz. 18:00 - SPRAWDŹ

Artysta urodzony w Łodzi. Ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dr R. Gierlacha.

Zadebiutował w 2017 roku w Operze Wrocławskiej jako student Bardos w "Cudzie mniemanym czyli Krakowiacy i Górale” W. Bogusławskiego z muzyką J. Stefaniego. Kilka miesięcy później na Scenie Kameralnej Opery Narodowej zagrał Oniegina w operze P. Czajkowskiego „Eugeniusz Oniegin”. W swoim repertuarze ma także role mozartowskie: Don Giovanniego, Guglielma i Hrabiego, które wykonuje na deskach Polskiej Opery Królewskie. U boku maestry Olgi Pasiecznik zagrał Eneasza w operze H. Purcella „Dydona i Eneasz” w spektaklu rejestrowanym przez stację TVP Kultura.

Koncertuje w Polsce i zagranicą z towarzyszeniem orkiestr pod kierownictwem wybitnych dyrygentów, takich jak: Kai Bumann, Łukasz Borowicz, Jurek Dybał, Ruben Silva, Arif Dadashev.

Pracuje również ze świetnymi pianistami kameralistami: m.in. z Lechem Napierałą, Laurą Kluwak-Sobolewską, Emilianem Madeyem skupiając swoją działalność artystyczną na popularyzacji mniej znanych pieśni polskich, niemieckich i rosyjskich.

Umiejętności wokalne i interpretacyjne szlifował na kursach mistrzowskich m.in. maestro Siergieja Leiferkusa, damy Felicity Lott, maestro Marca Minkowskiego, maestro Ryszarda Karczykowskiego, Pierangelo Pelucchiego.

Jest finalistą i laureatem ponad dwudziestu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów wokalnych, m.in. I miejsca na XII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote głosy” w Warszawie, II miejsca na XX Międzynarodowym Konkursie Mikulasa Schneidera-Trnavskiego w kategorii drugiej w Trnavie (Słowacja), I miejsca i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie arii Mozarta na IV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.

Trzykrotny Stypendysta Ministra Kultury i Edukacji, tj. stypendium za wybitne osiągnięcia artystyczne, a także na działalność koncertową w ramach autorskich pomysłów programowych: „Muzyka Niepodległa” oraz „Koncerty Balkonowe” .

 

 

 

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna