Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Artyści » Soliści » Renata Johnson-Wojtowicz

wielkość tekstu: A | A | A

Renata Johnson-Wojtowicz
sopran

Artystka wystąpi w IV dniu Festiwalu (10 paź.) podczas gali charytatywnej "Wiesław Ochman i Jego Goście" o godz. 18:00 - SPRAWDŹ

Rozpoczęła edukację muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej w Przemyślu. Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu solowego dr hab. Macieja Bartczaka. W czasie studiów debiutowała również w roli Hrabiny w „Weselu Figara” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Już w czasie studiów Renata Johnson – Wojtowicz rozpoczęła współpracę z Operą Śląską, a także występowała za granicą. Artystka z powodzeniem śpiewała w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Holandii, Szwecji i Norwegii oraz na licznych festiwalach muzycznych w Polsce.

Uczestniczyła w wielu Mistrzowskich Kursach Wokalnych doskonaląc swój warsztat pod kierownictwem m.in.: Jadwigi Romańskiej, Heleny Łazarskiej, Ingrid Kremling- Domańskiej, Gabrieli Munari, Jolanty Żmurko, Dariusza Grabowskiego.

Ważnym wydarzeniem w karierze wokalnej Renaty Johnson-Wojtowicz był udział w inscenizacji Carmen Bizeta, z Małgorzatą Walewską w partii tytułowej, w Teatrze Muzycznym w Gliwicach, która otrzymała nagrodę: Złota Maska w kategorii Spektakl Roku (2005).

Jest laureatką V Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie. Brała udział w licznych festiwalach muzycznych, m. in. Festiwal im. Jana Kiepury- Krynica Zdrój, XXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku, XVI Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato Muzyczne- Przemyślu.

W roku 2018 została laureatką Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Przemyśla, a w 2021 została stypendystką MKiDN prof. Piotra Glińskiego.

W 2019 roku wydała swój pierwszy album solowy pod tytułem „Ah! Mia vita…” który nagrała z Narodową Orkiestrą Filharmonii Lwowskiej pod dyrekcją Serhija Khorovotesa. Wydawcą albumu jest DUX Recording Producers.

Obecnie prowadzi czynną działalność koncertową.

 

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna