Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Artyści » Soliści » Joanna Sokołowska

wielkość tekstu: A | A | A

Joanna Sokołowska
flecistka

Artystka wystąpi w IV dniu Festiwalu (10 paź.) podczas gali charytatywnej "Wiesław Ochman i Jego Goście" o godz. 18:00 - SPRAWDŹ

Naukę gry na flecie rozpoczęła w wieku 13 lat w Szkole Muzycznej w Częstochowie, następnie kontynuowała naukę w Zespole Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Kolejnym etapem edukacji muzycznej było ukończenie Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II-go stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

W latach 2015-2016 studiowała w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fletu profesora Janosa Balinta i dr Łukasza Zimnika. Następnie w latach 2016-2018 studiowała w Belgii w Królewskiej Akademii w Antwerpii w klasie fletu profesora Aldo Barten.

W czerwcu 2021 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie fletu prof. dr h.c. Barbary Świątek-Żelaznej.

Jest laureatką licznych konkursów krajowych i międzynarodowych, do których zaliczyć należy: I miejsce na V Ogólnopolskim Konkursie Duetów z Harfą w Cieszynie (2013), wyróżnienie na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej w Bydgoszczy (2014), wyróżnienie na III Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Jastrzębiu-Zdroju (2014), I miejsce na X Polskim Festiwalu Fletowym w Sieradzu (2014), III miejsca na X Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu-Zdroju (2014), I miejsce na X Międzynarodowym Konkursie na Flet Solo „Il Flauto Ricercato” w Łodzi (2014), wyróżnienie na XXXVII  Konkursie Młodego Muzyka „Szczecinek 2016”, wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Opus 2019”.

W 2015 roku uzyskała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne, a w 2020 roku  otrzymała stypendium Krakowskiego Biura Festiwalowego „Partnerstwo dla muzyki 2.0”.

Koncertowała w ramach cyklu muzyki klasycznej zatytułowanego „Muzyczny bukiet róż” w chorzowskim  Rosarium, a także na forum „Flet i Fortepian” w Diekirch/Luxemburg, na festiwalu Europejskich Spotkań Młodych Muzyków w Świeradowie-Zdroju, Festiwalu Młodych Talentów w Royal Conservatorie of Antwerp oraz podczas I Festiwalu Wiesława Ochmana w Zawierciu.

Występowała solo z takimi orkiestrami, jak Filharmonia Śląska i Jurajska Orkiestra Kameralna.

W październiku 2019 roku odbyła solową oraz kameralną trasę koncertową w Chinach (w Szanghaju oraz Ningbo) w ramach „School Arts Exchange Performance”. W tym samym roku współpracowała z Filharmonią Dolnośląską oraz Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną pod dyrekcją Agnieszki Kreiner, a od sezonu artystycznego 2020/2021 współpracuje z Operą Krakowską.

 

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna