Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Archiwum » 1. FESTIWAL WIESŁAWA OCHMANA - 2019 r. » Artyści » Soliści » Jasin Rammal-Rykała

wielkość tekstu: A | A | A

Jasin Rammal-Rykała
bas-baryton

Artysta wystąpi w I dniu Festiwalu (03 paź.) podczas gali inauguracyjnej "Melodie Moniuszki w Karierze Ochmana" o godz. 18:00 - SPRAWDŹ

Urodzony w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na wydziale wokalno-aktorskim w klasie prof. Izabelli Kłosińskiej.

Od sierpnia 2017 roku jest adeptem Programu Kształcenia Młodych Talentów - Akademii Operowej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie, w której rozwija umiejętności wokalne w klasach Eytana Pessena, Matthiasa Rexrotha, Izabelli Kłosińskiej oraz Olgi Pasiecznik. Na stałe współpracuje z pianistami: Radosławem Zaworskim oraz Aleksandrem Teligą.

Od 8 roku życia był związany z chórem „Alla Pollacca” działającym przy Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie, z którym brał udział w wielu projektach operowych (m. in. „Carmen” G. Bizeta, „Tosca” G. Pucciniego, „Czarodziejski flet” W. A. Mozarta). Grał rolę małego Wozzecka w „Wozzecku” A. Berga w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego oraz jednego z trzech Chłopców „W krainie czarodziejskiego fletu”, spektaklu dla dzieci na podstawie „Czarodziejskiego fletu” w opracowaniu prof. Ryszarda Karczykowskiego. Jako student zadebiutował na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej w studenckich projektach oper W. A. Mozarta jako Masetto w operze „Don Giovanni” oraz Bartolo w operze „Wesele Figara”. Na tej samej scenie kreował również role Matki w operze „Siedem Grzechów Głównych” K. Weila oraz Kecala w „Sprzedanej narzeczonej” B. Smetany.

Brał również udział jako solista Filharmonii im. Romualda Traugutta w spektaklu „Warszawskie dzieci” oraz jako Skołuba w operze „Straszny dwór” w Chicago oraz w Wuhan w Chinach. Jako solista Filharmonii Narodowej kreował postać Nikity w „Zamku na Czorsztynie” K. Kurpińskiego w audycjach dla dzieci. W 2014 roku wykonywał partię basową w Requiem W.A. Mozarta.

W sierpniu 2018 roku wystąpił na prestiżowym Innsbrucker Festwochen der Alten Musik w operze „Gli amori d'Apollo e di Dafne” jako Alfisibeo oraz Panto.

Od sezonu 2018/2019 współpracuje z Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie, gdzie kreuje role m.in. Angelottiego w "Tosce" Pucciniego, Hrabiego Ceprano w "Rigoletto" Verdiego, II oficera pokładowego w operze "Billy Budd" Brittena.

Brał czynny udział w kursach mistrzowskich prowadzonych między innymi przez: Helmuta Deutscha, Olgę Pasiecznik, Mariusza Kwietnia, Brende Hurley, Hedwig Fassbender, Claudię Visce, Martina Lloyda Evansa. Jest laureatem pierwszej nagrody oraz wyróżnienia dla najlepszego głosu męskiego na III Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Wokalnej im. Prof. Haliny Słonickiej w Suwałkach. Zdobył I wyróżnienie na IV Ogólnopolskim Konkursie im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, oraz m.in. wyróżnienie na X Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” w Warszawie.

 

 

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna