Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Artyści » Soliści » Krystian Ochman

wielkość tekstu: A | A | A

Krystian Ochman
tenor

Artysta wystąpi w III dniu Festiwalu (9 paź.) podczas koncertu "Europejska Muzyka Sakralna" o godz. 19:00 - SPRAWDŹ

Krystian Ochman urodził się w 1999 roku, w Stanach Zjednoczonych, gdzie za czasów PRL-u na studia wyjechali jego rodzice Dorota i Maciej.

Od dzieciństwa wykazywał zdolności muzyczne odziedziczone po dziadku, światowej sławy tenorze Wiesławie Ochmanie i tacie Macieju, który grał na instrumentach klawiszowych w znanej kapeli młodzieżowej „Róże Europy”.

Pierwsze lekcje śpiewu pobierał w Liceum im. Thomasa S. Woottona w Maryland. W tym samym liceum,  w latach 2013-2016 został dyrektorem muzycznym i instrumentalistą męskiej orkiestry „Capella Supertonics”. Ukończył także sześcioletnią naukę w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Waszyngtonie. Równocześnie uczył się prywatnie gry na fortepianie i trąbce.

Miał również osiągnięcia sportowe, chociażby w klubie pływackim Rockville Montgomery Swim Club, a także jako piłkarz w drużynie „FC Lightning” w lidze MSI Classic.

Mieszkając w Ameryce, brał udział w wielu szkolnych spektaklach musicalowych wystawianych na Arena Stage at the Mead Center for American Theater, w Waszyngtonie. Występował w nich, grając główne role w takich spektaklach, jak m.in. „Cinderella” jako Prince Topher, „Legaly Blond” jako Kyle, „25th County Spelling Bee” jako Charlito, „Chip” jako Tolentino i jako Dean Hyde w „All Shook UP”.

Był nominowany do nagrody „Cappies” w kategorii „Najlepsza Rola Męska” i „Najlepszy Męski Głos Solowy”.

W roku 2017 rozpoczął studia jako głos tenorowy na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu profesora Jana Ballarina, gdzie studiuje także obecnie. W roku 2020 uzyskał licencjat. Na tejże Akademii brał udział w studenckim przedstawieniu „Strasznego dworu”  Stanisława Moniuszki, w reżyserii Wiesława Ochmana i choreografii Jarosława Świtały.

W roku 2019 występował w pierwszej edycji Festiwalu Wiesława Ochmana w Zawierciu.

W roku 2020 wygrywa XI edycję „The Voice of Poland”, budując sobie ogólnopolską rozpoznawalność, a jego autorskie utwory, a w szczególności „Światłocienie” oraz „Wielkie tytuły”, osiągają w Internecie po kilka milionów odtworzeń.

Występował na koncertach w wielu miejscach polski - także charytatywnie - a w swoim repertuarze posiada arie i pieśni kompozytorów polskich oraz zagranicznych.

 

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna