Festiwal Wiesława Ochmana - Zawiercie

2
FESTIWAL
WIESŁAWA
OCHMANA
07-10.10.2021
ZAWIERCIE

Strona główna » Program festiwalu » Spotkanie Artystyczne z Wiesławem Ochmanem i Warsztat Edukacyjny - DZIEŃ DLA MŁODYCH

wielkość tekstu: A | A | A

Spotkanie Artystyczne z Wiesławem Ochmanem i Warsztat Edukacyjny - DZIEŃ DLA MŁODYCH

Sala Widowiskowa Wiesława Ochmana | MOK "Centrum" | Zawiercie | ul. Piastowska 1

08.10.2021 11:00


 „DZIEŃ DLA MŁODYCH”

8 października 2021 r. | g. 11:00 | MOK "Centrum" | Zawiercie | ul. Piastowska 1


Edukacja młodzieży poprzez kulturę to jedna z najważniejszych misji Festiwalu Wiesława Ochmana. To właśnie z myślą o młodym pokoleniu powstał drugi dzień: „DZIEŃ DLA MŁODYCH". Młodzi będą zarówno widzowie, jak i artyści. W koncepcie programowym organizatorzy pomyśleli więc o warsztatach edukacyjnych dla uczniów szkół. Jednak ze względu na zagrożenie trzecią falą pandemii i prawdopodobieństwo zamknięcia szkół wydarzenie zostało skonstruowane tak, aby zainteresować nim widzów reprezentujący każde pokolenie.


I cz. spotkanie artystyczne
     „Malarskie Sekrety Wiesława Ochmana”


Spotkanie artystyczne, w trakcie którego Mistrz WIESŁAW OCHMAN oraz Jarosław Świtała opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z kolekcjonowaniem polskich dzieł sztuki.
Wprowadzą widzów w świat malarstwa. Zaznajomią uczestników z terminologią i technikami malarskimi, historią tej dziedziny sztuki, jej rozwojem na przestrzeni lat, a także opowiedzą o tym, kto według nich zasługuje na miano mistrzów pędzla, a kto niekoniecznie.
Rozmowę poprowadzi dyrektor artystyczny 2.FWO Oskar Świtała.
Po zakończeniu rozmowy Mistrz WIESŁAW OCHMAN na oczach publiczności namaluje obraz.


II cz. warsztat edukacyjny
"Frywolna Codzienność Epoki Mozarta"


II część to warsztat edukacyjny poświęcony epoce W. A. Mozarta, który poprowadzi Towarzystwo Stanisławowskie — znana w całej Polsce grupa rekonstrukcji historycznej II poł. XVIII wieku.
Członkowie Towarzystwa przeniosą widzów w czasie, na szlachecki dwór i zaprezentują spektakl o konwenansach oraz życiu codziennym czasów kompozytora. Pokażą, z jakich elementów składał się wówczas modny strój damski i męski, w jaki sposób umilano sobie czas wolny, a także czym był teatr towarzyski. Zaprezentują kostiumy zrekonstruowane w pełni na podstawie zachowanych oryginałów z epoki. Zademonstrują również tańce historyczne, w tym niezwykle popularne na balach kontredanse.

* W sprawie gratisowych wejściówek prosimy o kontakt mailowy,
bądź telefoniczny / zakładka "KONTAKT"
** Liczba miejsc jest ograniczona 

Jesteś zainteresowany naszym festiwalem?
Wypełnij formularz zapytaniowy

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna