Ochmana
Magdalena Pilarz-Bobrowska
-
sopran
Artystka wystąpi I dnia Festiwalu (8 paź.) podczas koncertu "Sacrum & Profanum" o godz. 18:30 - SPRAWDŹ
Już jako dziecko współpracowała z Estradą Krakowską, a w wieku 3 lat miała na swoim koncie pierwszy zaśpiewany utwór przed kamerami TVP. Muzyka była związana ze wszystkimi szczeblami jej edukacji – od przedszkola muzycznego, poprzez podstawową szkołę muzyczną, liceum muzyczne, po wydział Wokalno-Aktorski na Akademii Muzycznej w Krakowie. Nawiązała współpracę koncertową m.in. z Krystyną Tyburowską, Jackiem Ozimkowskim, Jackiem Wójcickim, a także z Wiesławem Ochmanem m.in. występując w Koncercie Galowym z okazji 50–lecia pracy artystycznej Mistrza w Operze Śląskiej w Bytomiu.
Konsekwentna praca nad warsztatem wokalnym znalazła uznanie w opinii znawców gatunku – w 2004 r. zdobyła I Nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie. W listopadzie 2006r. zadebiutowała w Teatrze Wielkim w Poznaniu, śpiewając partię Micaeli w operze „Carmen” G. Bizeta.
Od 2010 do 2015 r. występowała w Gliwickim Teatrze Muzycznym, gdzie kreowała tytułową rolę Hanny Glawari w operetce „Wesoła Wdówka” F. Lehara.
Od lat współpracuje ze Związkiem Pisarzy Polskich na Obczyźnie m.in. śpiewając na Koncertach w Ognisku Polskim w Londynie m.in. w 2012 r. na inauguracji Salonu Literackiego czy w 2019r. podczas jubileuszowego -25 Salonu Literackiego, gdzie towarzyszył jej wybitny pianista Peter Bradley – Fulgoni.
Często współpracuje także z Grupą Medialną Lifestyle koncertując na organizowanych przez nich wydarzeniach oraz udzielając wywiadów w publikowanych książkach - „Sukces Jest Kobietą”.
Na swoim koncie ma szereg występów charakteryzujących się zróżnicowanym repertuarem – od muzyki oratoryjnej, operowej, po pieśni, utwory operetkowe i musicalowe. Współpracuje z wieloma orkiestrami i dyrygentami. Występowała m.in. w Sali Kongresowej i Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Filharmonii Rzeszowskiej, Teatrze Polskim we Wrocławiu, Operze Śląskiej w Bytomiu, na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, w Bazylice Mariackiej w Krakowie czy Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, Teatrze Bagatela w Krakowie, Filharmonii Krakowskiej, Operze Krakowskiej oraz na Zamku Królewskim na Wawelu. Śpiewała na festiwalach takich jak: Festiwal Wokalny w Nałęczowie, Letni Festiwal Operetkowy na Wiśle im. Iwony Borowickiej w Krakowie, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wokalnej w Cieszynie, Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Wygiełzowie-Lipowcu, Europejski Festiwal Muzyczny „Gloria” w Białymstoku, Europejski Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju – na zaproszenie Bogusława Kaczyńskiego.
Od 2009r. do 2015r. prowadziła zajęcia z emisji głosu w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Od 2016r. uczy śpiewu solowego i emisji głosu w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Krakowie.
W 2026 roku otrzymała nagrodę indywidualną II stopnia Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce.